Aliance žen s rakovinou prsu o.p.s. byla založena v roce 2002. Slouží jako informační a edukační centrum pro veřejnost, onkologicky nemocné a jejich organizace. Zároveň poskytuje metodickou pomoc organizacím onkologicky nemocných, koordinuje projekty a kampaně ve prospěch prevence a léčby nádorového onemocnění prsu, sjednocuje snahy pacientských organizací i jednotlivců o prosazování práv a rovných podmínek k léčení a rekonvalescenci žen s nádorovým onemocněním prsu a zastupuje české onkologické pacientky v mezinárodních strukturách. Od roku 2009 je členem koalice Europa Donna.

V současné době tvoří Alianci žen 45 pacientských organizací z Čech, Moravy a Slezska.

Od roku 2013 nastartovala Aliance žen osvětově preventivní projekt pro střední školy "Nejde jen o prsa". Ročně proškolí pacientky z jednotlivých organizací více než 5 000 studentek a studentů středních škol po celé republice. 

V letech 2014 - 2015 se Aliance žen aktivně zapojila do projektu adresného zvaní na podporu prevence proti zhoubným nádorům organizovaného Ministerstvem zdravotnictví ČR. 

Aliance žen je také odborným partnerem AVON Pochodu

V roce 2012 vznikl projekt Bellis Young & Cancer. Tento projekt se zaměřuje na mladé pacientky (do 45 let věku), které procházejí nebo prošly léčbou spojenou s nádorovým onemocněním prsu.

V roce 2015 se Aliance žen stala neziskovým partnerem 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, kde poprvé představila projekt Ostře sledovaná prsa.

V roce 2015 získala Aliance žen od Asociace veřejně prospěšných organizací ČR hodnocení Spolehlivá veřejně prospěšná organizace.

www.breastcancer.cz

www.bellisky.cz