Ostře sledovaná prsa ve V4

Mezinárodní část projektu se postupně představí v Maďarsku, na Slovensku a v Polsku, poté se vrátí zpět do České republiky. Ve spolupráci s místními pacientskými organizacemi se projekt dostane do významných divadel v Budapešti, Košicích, Bratislavě, Varšavě a Ostravě. Stovky diváků se tak denně budou moci před Prsní stěnu složenou ze sádrových odlitků prsou zdravých, ale také nemocných žen, zamyslet nad důležitostí prevence v boji s nádorovým onemocněním prsu. Lokální pacientské organizace budou nabízet možnost odlití prsů do sádry s tím, že odlitky budou postupně plnit Prsní stěnu a poté poputují dále do dalšího divadla, dalšího města, další země. Vyvrcholením bude prezentace Prsní stěny na světové konferenci Reach to Recovery International, kterou pořádá Aliance žen v červnu 2019 v Praze, na kterou se sjedou stovky pacientek z celého světa. Prsní stěna se stane tak symbolem podpory a sounáležitosti žen zdravých s nemocnými. Visegradská prsní stěna bude vystavena i na AVON Pochodu 2019.  

Closely Watched Breasts in V4

The aim of the project is to alert the public of all ages of the importance of prevention in the fight against breast cancer. The project seeks to teach both women and men to assume responsibility for their health and well-being. We introduced our project on breast cancer prevention called Closely Watched Breasts at the 20th International Film Festival in Karlovy Vary in 2015. Since then, we have successfully presented it in 24 Czech cities. We would like to bring the mobile Breast Wall, consisting of plaster casts of healthy breasts as well as breasts of those affected by breast cancer, to prestigious theaters in Budapest, Bratislava, Košice, Ostrava and to two events in Prague. The public in these cities will have the opportunity to hear a lecture on the topic and will be offered the possibility to contribute to the Breast Wall with plaster casts of their own breasts made on the spot. In addition, patients from local patient organizations will be involved in the prevention lectures which they will organize. We hope that the buzz created around this event will help to raise breast cancer awareness.

Mezinárodní část projektu je financována/ International part of the project is funded by Visegrad Fund. 

MAĎARSKO

Partnerskou pacientskou organizací projektu v Maďarsku je Rákbetegek Országos Szervezete. Prsní stěnu budou moci zájemci uvidět v divadle Vígszínház od 28. října do 30 listopadu 2018. 

Our Hungarian partner organisation is Rákbetegek Országos Szervezete. The Breast Wall will be placed in Vígszínház theatre from October 28 - November 30, 2018. 


SLOVENSKO

Partnerskou pacientskou organizací projektu na Slovensku je Ružova stužka n.f./ED Slovensko. V prosinci 2018 nás potkáte v Štátném divadlu Košice a v lednu 2019 v Divadle Aréna v Bratislavě. 


POLSKO

Partnerskou pacientskou organizací projektu v Polsku je Polskie Forum Europejskijej Koalicji do Walki s Rakiem Europa Donna. V únoru a březnu 2019 projekt zamíří do Varšavy do Teatr Powszechny. OSTRAVA

Duben až počátek června příštího roku je rezervován pro ostravské Národní divadlo moravskoslezské.